РЕАЛІЗАЦІЯ ФОТОКАБІНИ НА ПЛАТФОРМІ RASPBERRY PI

Автор(и)

  • Patrik Šarg Technical University of Košice
  • Dušan Šimšík Technical University of Košice
  • Juraj Pavuk Technical University of Košice

Ключові слова:

Raspberry Pi (RPi), Python, фотокабіна

Анотація

Актуальність теми дослідження. У наш час використання недорогих одноплатних комп’ютерів, таких як Raspberry Pi, відбувається не лише в освітніх та хобі-проектах, але також і у промисловості та комерційних продуктах. Саме тому надзвичайно важливо дослідити можливості використання таких недорогих систем.

Постановка проблеми. Метою дослідження був аналіз існуючих рішень та розробка дешевшої фотокабіни, яка за параметрами була б порівнянна або краща з комерційними рішеннями, але з набагато нижчою вартістю.

Аналіз досліджень і публікацій. При розробці нашого рішення та підготовці даної статті ми врахували як поточні джерела - публікації та статті, що стосуються сучасного стану розвитку фотокабіни, так і існуючі рішення, доступні на ринку.

Виділення недосліджених частин загальної проблеми. На даний час у створеному рішенні для фотокабін не здійснюється друк, а також автоматично не надсилаються отримані фотографії на електронну пошту чи в хмару. Це буде впроваджено на наступному етапі розробки.

Постановка завдання. Мета цієї статті - пояснити, як ми можемо розробити оригінальну фотокабіну за допомогою платформи Raspberry Pi.

Виклад основного матеріалу. Для вирішення поставленої задачі ми використовували недорогий одноплатний мікрокомп’ютер Raspberry Pi, та для розробки фотокабіни поєднали його з фото камерою. Для керування було розроблено програму в середовищі Python, яка є однією з найпоширеніших мов програмування і знаходить застосування в різних сферах.

Висновки. Використовуючи Raspberry Pi та фото камеру, було розроблено повнофункціональну фотокабіну, яку порівняно з комерційними продуктами, і яка має значно нижчу вартість. 

Біографії авторів

Patrik Šarg, Technical University of Košice

Doctor of Technical Sciences, Associate Professor

Dušan Šimšík, Technical University of Košice

Doctor of Technical Sciences, Professor

Juraj Pavuk, Technical University of Košice

student

Посилання

Abella M. (2020), Snaps Through History: Origins of the Photo Booth Retrieved from https://1000wordsevents.com/snaps-through-history-origins-of-the-photo-booth/ [in English].

HootBooth® DSLR EventPRO Augmented Reality Photo Booth (2020), Retrieved from https://hootboothphotobooth.com/products/dslr-eventpro-augmented-reality-photo-booth?variant=33870965801099 [in English].

FB-003 Classic (2020), Retrieved from https://www.photobootheurope.com/fb-003-classic/ [in English].

Topfotobúdka FT1 (2020), Retrieved from https://www.topfotobudka.sk/eshop/topfotobudkaeshop/ [in Slovak].

What is a Raspberry Pi? (2020), Retrieved from https://www.raspberrypi.org/help/what-%20isa-raspberry-pi/ [in English].

RaspberryPI 2 Model B (2020), Retrieved from https://raspberrypi.stackexchange.com/ questions/27765/raspberry-pi-2-has-a-unified-rca-and-audio-jack-what-cable-should-i-use-to-conn [in English].

Raspberry Pi OS (2020), Retrieved from https://www.raspberrypi.org/documentation/raspbian/ [in English].

Bradbury, A., Everard, B. (2014) Learning Python with Raspberry Pi, ISBN: 978-1118717059 [in English].

Matthes, E. (2019), Python Crash Course, 2nd Edition: A Hands-On, Project-Based Introduction to Programming, ISBN: 978-1593279288 [in English].

Ramalho, L. (2015), Fluent Python: Clear, Concise, and Effective Programming, ISBN: 9781491946008[in English].

Gphoto2 (2020), Retrieved from https://pypi.org/project/gphoto2/ [in English].

Pavuk, J. (2020), Návrh a realizácia fotografickej kabíny pomocou Raspberry Pi, Košice [in Slovak].

##submission.downloads##

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ