АВТОМОБІЛЬ ІЗ ПНЕВМАТИЧНИМ ДВИГУНОМ.

УДК:629.33:621.541

DOI:10.25140/2411-5363-2018-3(13)-55-60

Автор:

Марцинко Пітер, Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Гайдук Мікулаш, Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Палко Марош , Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Мова статті: англійська

Анотація:

Актуальність теми дослідження. У наш час набувають поширення альтернативні двигуни на джерелах палива, які не забруднюють довкілля. Існує велика кількість різновидів двигунів на альтернативних джерелах палива, а також із гібридними установками.

Постановка проблеми. Основною метою є проектування автомобіля, що працює на стисненому повітрі. Взято участь у змаганнях пневматичних автомобілів. При тому ж самому тиску в циліндрі цей автомобіль подолав більшу відстань, а в іншій досяг більш високої швидкості.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. За останні кілька років взято участь у десяти змаганнях Aventics з пневмомобілем. В цьому році був одинадцятий раз участі в змаганнях. Цей автомобіль фінішував першим у всіх категоріях. У галузі пневматичних систем опубліковано багато праць. Питання пневматичних двигунів є новим у Словаччині, представлений пневматичний транспортний засіб є одним із перших автомобілів із пневматичним приводом.

Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У цій статті основна увага приділяється аналізу запропонованого автомобіля з пневматичним приводом й деяких його елементів.

Постановка завдання. Мета дослідження полягала в тому, щоб спроектувати і зібрати автомобіль із пневматичним приводом для участі у змаганнях пневмомобілів.

Виклад основного матеріалу. Аналіз складається з основної інформації про турнір Aventics. Наведено опис автомобіля. Продовжено дослідження 3D-моделі рами автомобіля. Для цієї рами було виконано моделювання MKP-FEA. Представлено основну інформацію про пневматичний двигун і його деталі.

Висновки відповідно до статті. У цій статті описано конструкцію, моделювання, параметри й основні частини пневматичного автомобіля. Конструкція пневматичного автомобіля спроектована за правилами Aventics. На основі цих правил була здійснена розробка автомобіля. Наступним кроком був аналіз рами, яка захищає пілота від дорожньо-транспортних пригод. Описано й пояснено один із варіантів моделювання. Деякі основні моменти були також пояснені. Результатом цього студентського проекту є автомобіль, який представлено в угорському місті Егер. Автомобіль брав участь у всіх категоріях, де загалом змагалися 51 команда з усього світу. Тільки 34 команди завершили технічний огляд. У категорії «довга дистанція» пневматичний автомобіль посів 15-е місце.

Ключові слова:

пневматичний двигун; змагання Aventics; пневмомобіль.

Список використаних джерел:

1. Announcement and rules. (2018). http://en.pneumobil.hu. Retrieved from http://en.pneumobil.hu/ pneumobile_2018/announcement_and_rules [in English].

2. Hajduk, M. & Tuleja, P. (2013). “Základy pneumatických mechanizmov I.: Výroba, úprava a rozvod stlačeného vzduchu a vákua, Technická univerzita v Košiciach, Košice. ISBN 978-80-553-1605-5 [in Slovak].

3. Hajduk, M. & Tuleja, P. (2018). “Základy pneumatických mechanizmov II: Pneumatické ventily. Technická univerzita v Košiciach, Košice. ISBN 978-80-553-2506-4 [in Slovak].

4. Palko, M. (2018). Návrh experimentálneho vozidla poháňaného stlačeným vzduchom. Technická univerzita v Košiciach. Košice. 1030 103102 [in Slovak].

Завантажити