ВИКОРИСТАННЯ ІМІТАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ Й ОПТИМІЗАЦІЇ ЛІНІЇ ВИРОБНИЦТВА.

УДК: 004.42:681.5

DOI:10.25140/2411-5363-2018-3(13)-61-67

Автор:

Семйон Ян , Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Костка Йозеф , Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Мако Петер , Технічний університет Кошице (Park Komenskeho 8, 04200 Kosice, Slovak Republic).

Мова статті: англійська

Анотація:

Актуальність теми дослідження. Підвищення продуктивності при збереженні достатньої якості продукції є одним з основних критеріїв підтримки конкурентоспроможності. Це стосується автоматизації й роботизації виробничого процесу. Для того щоб роботизація була успішною, усі етапи проектування повинні пройти поглиблене дослідження.

Постановка проблеми. Метою є створення роботизованого пристрою (роботизованої лінії), здатного збільшити виробництво компонентів з 91 000 до 160 000 на рік у меншому робочому просторі для кожного з 7 типів компонентів.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Велика частина публікації присвячена впровадженню роботизованих пристроїв у виробничі системи. Загалом, можна зазначити, що розробка робота є специфічною й залежить від конкретного виробничого процесу. З цієї причини необхідно провести новий аналіз придатності робота для кожного виробничого процесу, ґрунтуючись на автономному моделюванні.

Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У цій статті основна увага приділяється конкретному рішенню на робочому місці, в якому використовується один тип робота, що поставляється компанією-виробником. Використання іншого типу робота з більш підходящими параметрами було неможливе у фінансовому плані.

Постановка завдання. Мета полягає в тому, щоб спроектувати найбільш підходяще розміщення виробничих машин навколо положення промислового робота. Проаналізувати всі робочі рухи робота, щоб він міг маніпулювати одним із 7 типів компонентів на лінії зі збільшенням виробництва на 483 000 штук на рік.

Виклад основного матеріалу. Моделювання робочої області в автономному режимі дозволяє оптимізувати конструкцію до того, як вона буде створена на обраному робочому місці. Це зменшує витрати на розробку й економить загальний час виконання роботи.

Висновки відповідно до статті. У статті описуються проблеми проектування, оптимізації та моделювання робочого місця, обладнаного роботом. Для оптимізації робочого місця був точно визначений тип робота в умовах коли існувало обмеження на використання робота з кращими параметрами. Використання робота може підвищити продуктивність робочого місця та скоротити робочу зону. Із впровадженням цієї пропозиції була досягнута мета збільшення обсягу виробництва на 483 000 компонентів у рік.

Ключові слова:

робот; моделювання; програма; оптимізація.

Список використаних джерел:

1. Vagas, M. (2016). Methodological process for creation of palletizing. Technical sciences and technologies, 6 (4), 189-193 [in English].

2. Hajduk, M. (2018). Principles of Formation of Flexible Manufacturing Systems. Technical Gazette, 3 (25), 649-654 [in English].

3. Parameters Robot - Fanuc. (n.d.). www.fanuc.eu. Retrieved from https://www.fanuc.eu/sk/en/ robots/robot-filter-page/m-20-series/m-20ib-25 [in English].

4. Balaz, V. (2013). Design of automated robotized system with two robots. Computer Aided Production Engineering. (pp. 131-136), ISBN: 978-83-63569-72-3 [in English].

5. Roboguide Environment. www.fanuc.eu. from https://www.fanuc.eu/sk/en/robots/accessories/ roboguide [in English].

Завантажити