РЕСУРСООЩАДНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ДЕТАЛЕЙ МАШИН
Ключові слова:
ресурсоощадні технології, полімерні та металополімерні зірочки, шестерні, ланцюгиАнотація
Актуальність теми дослідження. Більшість машин потребує вдосконалення їхніх приводів для зниження матеріаломісткості та енергоспоживання під час розгону і гальмування приводних деталей. На виготовлення таких деталей приводів, як шестерні, зірочки, ланцюги, витрачається третина і більше трудовитрат, необхідних для виробництва механізмів і машин. Тому є актуальною проблема зниження матеріаломісткості та енергоспоживання приводів застосуванням полімерних композитів для виробництва деталей машин. Постановка проблеми. Розробка і освоєння технологічних процесів по зниженню матеріаломісткості та енергопоспоживання приводів машин шляхом застосування полімерних матеріалів замість металевих. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Ефективність застосування полімерних композитів для виготовлення полімерних деталей машин продемонстрована наявним досвідом експлуатації приводів, оснащених такими деталями, як за рубежем, так і у вітчизняному машинобудуванні. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Філософія конструювання і технології виготовлення полімерних деталей машин на конкретних прикладах розроблених конструкцій. Мета статті. Розгляд розроблених і виготовлених типів зірочок, шестерен і ланцюгів з полімерних композитів з погляду їх конструювання і технології виготовлення. Виклад основного матеріалу. Розглянуті деталі машин, які розроблені і виробляються за ресурсоощадними технологіями для машинобудування, і можуть бути застосовані в ланцюгових та зубчастих приводах, що є частиною механізмів роботів, поліграфічних, текстильних, харчопереробних та інших машин. Дані деякі типи полімерних і металополімерних ланцюгів, зірочок, шестерен. Представлені інтегровані конструкції, виготовлення та функціонування деталей машин з полімерних композитів. Висновки відповідно до статті. Застосування інтегрованих конструкцій полімерних деталей машин і їх виробництво за одну технологічну операцію литвом під тиском на термопластавтоматах дає можливість кардинально (в рази, а не на відсотки) знизити трудомісткість виробництва деталей машин, отримуючи при цьому ряд переваг конструктивного, технологічного та експлуатаційного характеру.Посилання
Phrolov, K. V. (1984). Metody sovershenstvovaniia mashin i sovremennye problemy mashinovedeniia [Methods of perfecting machines and modern problems of mechanical engineering]. Мoscow: Mashinostroenie [in Russian].
Pilipenko, O. I. (2017). Zhepnye peredatchi i privody (dinamitcheskii podchod, novye materialy i technologii) [Chain transmissions and drives (dynamic approach, new materials and technologies)]. Chernigov: Desna [in Russian].
Tietz, J. (1974). Belastbarkeit von Maschinenelementen aus Thermoplastischen Kunststoffen. Maschinenmarkt, 70 (80), 1362–1366 [in Germany].
Gunter, E. (1979). Berechnen von Bauteilen aus Thermoplastischen Polymerwerkstoffen. VDI-Z, 9 (121), 179–190 [in Germany],
Starjinskij, V. E., Pharberov, A. M., Plesezhkij, S. S. et.al. (1992). Totchnye plastmassovye detali i technologija ih polutchenija [Exact plastic elements and technology of their receiving]. Мinsk: Navuka i technika [in Russian].
Wolverton, M.P., Theberge J.E., McCadden K.L. (1983). How Plastic Composites Wear at High Temperatures. Machine Design, Februery 10.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.