ПРОЕКТУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ РОБОТИЗОВАНИХ АВТОМОБІЛІВ, ЯКИМИ КЕРУЄ MYRIO
Ключові слова:
роботизований автомобіль, оглядовий робот, MyRIO, LabVIEWАнотація
Актуальність теми дослідження. Безпека людини на першому місці. Тому діяльність людини в багатьох сферах замінюється машинами. У багатьох випадках ця заміна здійснюється роботизованими автомобілями, які відправляються в місця, недоступні або небезпечні для людини. Використання роботизованих автомобілів починається від найменших моделей для огляду трубопроводів, обмежених просторів, каналізації тощо, до більших і досконаліших машин, які здатні перевозити більше ваги, а отже, більше електроніки та робототехнічних деталей, для подолання складної місцевості, нерівностей , перешкоди та замінять людину на роботах, небезпечних для життя. Роботизовані машини для розвідки, пошуку та знищення вибухових речовин – прекрасний приклад.
Постановка проблеми. Метою дослідження було створити оглядовий роботизований автомобіль, керований пристроєм MyRIO.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розробляючи модель та готуючи цю роботу, ми врахували як сучасні джерела - публікації та статті, що стосуються сучасного стану розвитку оглядових роботизованих машин, так і існуючі рішення щодо роботизованих автомобілів, які широко доступні на ринку.
Виділення недосліджених частин загальної проблеми. На цьому етапі автономне керування не розглядалося, але може бути здійснене в подальших дослідженнях.
Постановка завдання. Мета цієї статті – пояснити, як можна побудувати роботизований автомобіль за допомогою апаратних засобів MyRIO та програмного забезпечення LabVIEW.
Виклад основного матеріалу. У нашій роботі були використані компоненти від National Instruments. Зокрема, пристрій MyRIO та програмне забезпечення LabVIEW.
Висновки відповідно до статті. Конструкція роботизованого автомобіля була розроблена в Solidworks. Комп'ютерна система управління була запрограмована в середовищі LabVIEW, а її конкретні змінні дозволяють ділитися з іншими пристроями. Зрештою, роботизований автомобіль керувався планшетом у додатку Data Dashboard. Функціональність була перевірена на місцях і підтвердженo, що оглядовий роботизований автомобіль був готовий до використання на практиці.
Посилання
Types of chassis for robotic cars (2019), Retrieved from https://www.intorobotics.com/ bestchassis-to-build-an-outdoor-robot-on-wheels [in English].
Myrio manual (2019), Retrieved from http://www.ni.com/academic/students/learn-rio/ applications/ [in English].
National Instrument (2019), User guide and specifications NI myRio-1900, Retrieved from
http://www.ni.com/pdf/manuals/376047c.pdf [in English].
National Instrument (2019), LabVIEW manual, Retrieved from http://www.ni.com/academic/ students/learn-labview/ [in English].
National Instrument (2019), Getting started with compactRIO and LabVIEW, Retrieved from http://www.ni.com/pdf/manuals/372596b.pdf [in English].
Fitzgerald, Higginbotham, Grabel (1975), Basic electrical engineering, Boston, 621p. [in English].
Michaeli, Linus (2012), Elektronickй sъčiastky a obvody, Košice, 224p. [in Slovak].
Pololu Corporation (2019), metal gearmotors, item 2824, Retrieved from https://www.pololu. com/product/2824 [in English].
Microsoft LifeCam HD-3000 (2019), product T3H-00013, Retrieved from https://www.microsoft. com/accessories/sk-sk/products/webcams/lifecam-hd-3000/t3h-00012 [in Slovak].
Divis, Chmelikova, Zdrбlek (2005), Logickй obvody, Ostrava, 152p. [in Czech].
National Instruments (2019), Data Dashboard application, Retrieved from http://www.ni.com/ tutorial/13757/en/ [in English].
Kollar, Adriбn (2019): Vytvorenie autнčka riadenйho pomocou myRIO, Košice, [in Slovak].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.