ВИВЧЕННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ДІЛЯНКИ ПІД БУДІВНИЦТВО ДВОПОВЕРХОВОЇ БУДІВЛІ МАГАЗИНУ КВІТІВ НА ПАЛЬОВОМУ ФУНДАМЕНТІ НА ВУЛИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2020-1(19)-329-336Ключові слова:
відклади, ґрунти, горизонти, інженерно-геологічні елементи, свердловина, статичне зондування, ґрунтові водиАнотація
Актуальність теми дослідження. Інженерно-геологічні дослідження під будівництво будь-якого об’єкта є обов’язкові, а тому завжди актуальні.
Постановка проблеми. Територія Чернігова вкрита четвертинними відкладами. Їх товщина, літологія часто змінюється на площі та в розрізі, що є негативним фактором при будівництві різних об’єктів. Тому перед початком будівництва цих об’єктів потрібно детально вивчати інженерно-геологічні умови відповідних ділянок для забезпечення стійкості збудованих будівель чи споруд.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Публікації по темі статті відсутні.
Виділення недослідженої частини загальної проблеми. Недостатньо вирішеною складною проблемою на території Чернігівської області та Чернігова є поширення, товщини та літологія четвертинних відкладів.
Постановка завдання. Детальне дослідження інженерно-геологічних умов ділянки під будівництво двоповерхової будівлі магазину квітів на пальовому фундаменті на вулиці Незалежності в ІІІ мікрорайоні житлового масиву «Масани».
Виклад основного матеріалу. Досліджувана ділянка за результатами вивченої геоморфології знаходиться на Чернігівсько-Городнянській морено-зандровій рівнині в приводороздільній частині рік Стрижень та Білоус, яка відноситься до басейну р. Білоус. За тектонічною схемою – це північно-західна частина Дніпровсько-Донецької западини. Рельєф ділянки полого рівнинний з нахилом на південь і абсолютними відмітками поверхні землі від 142 до 143,4 м. Ділянка є найнижчою на території мікрорайону. Через неї відбувається поверхневий стік. Інженерно-геологічна модель її будови ґрунтується на геологічних розрізах 1-1' – 4-4', в яких виділені інженерно-геологічні елементи (ІГЕ) І – ХVI. Геологічний розріз до глибини 15 м представлений сучасними техногенними, верхньочетвертинними, середньочетвертинними і неогеновими відкладами. Ґрунтові води безнапірного типу знаходяться на глибинах 1,5–1,6 м.
Висновки відповідно до статті. Товща відкладів на ділянці неоднорідна. У ній виділено 12 інженерногеологічних елементів. У багатоводні періоди рівень ґрунтових вод може піднятися до денної поверхні, тому потрібно передбачити гідроізоляцію фундаментів і підлог підвалів, регулювання поверхневого стоку. Вода неагресивна.
Посилання
ДБН А.2.1-1-2008. Вишукування, проектування і територіальна діяльність. Вишукування. Інженерні вишукування для будівництва. [Чинний від 2008-07-01]. Київ: Мінрегіонбуд України, 2008. 72 с. (Державні будівельні норми України).
ДБН В.2.1-10:2009. Основи та фундаменти споруд. Основні положення проектування. [Чинні від 01.07.2009]. Київ: Мінрегіонбуд України, 2009. 90 с. (Державні будівельні норми України).
ДСТУ Б В. 2.1-5-96. Основи та підвалини будинків і споруд. Грунти. Методи статистичної обробки результатів випробувань. [Чинний від 1997-01-01]. Київ, 1997. 28 с. (Державний стандарт України).
СНиП 2.03.11-85. Захист будівельних конструкцій від корозії. [Чинний від 1986-01-01]. Київ, 1985. 56 с. (Будівельні норми і правила).
Посібник з проектування захисту від корозії бетонних і залізобетонних будівельних конструкцій / Науково дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут бетону та залізобетону. Москва: Стройиздат, 1989. 51 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.