Навчальні стенди програмованих логічних контролерів для освітніх цілей
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-274-280Ключові слова:
програмований логічний контролер, управління, апаратне забезпечення, людино-машинний інтерфейс, релеАнотація
Актуальність теми дослідження. Програмований логічний контролер – це пристрій для управління різними системами, зокрема в промисловості. Якщо керований пристрій складний, налагодити додаток складно через ризик його пошкодження. Для цього найкраще використовувати апаратний навчальний стенд для тестування розробленої вами програми.
Постановка проблеми. Стенд для тренувань - це компактний невеликий пристрій, який легко перенести в інше місце. Також це дозволяє з'єднати обладнання для тестування. Апаратний симулятор логічного стану також призначений для моделювання логічної системи з будь-якими вхідними даними за допомогою кнопок або перемикачів, а також із кольоровими індикаторами для візуалізації вихідних даних.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Навчальний пристрій дозволяє здійснити імітацію системи управління справжніми елементами перед практичним використанням у дорогій керованій системі, де будь-яка помилка може призвести до величезних фінансових втрат, але помилки, що виникли під час моделювання на навчальному стенді, лише попереджають і показують слабке місце розробки.
Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Питання мережевої побудови структур програмованих логічних контролерів є не дослідженими, тому на цьому буде зосереджене наступне дослідження.
Постановка завдання. Основна мета – створити компактний пристрій для навчання майбутніх розробників додатків з програмованим логічним контролером, який також можна було б використовувати розробниками-практикам, яким потрібно налаштувати програму перед тим, як встановити її в реальну роботу.
Виклад основного матеріалу. Існуючі навчальні пристрої великі та дорогі, їх непросто носити і не можна розширити. Робота з такими пристроями досить складна. Спроектований тренувальний стенд – це гнучкий та легко переносний пристрій.
Висновки відповідно до статті. Основна цінність полягає в тому, що студенти отримають практичний досвід та навички, необхідні програмістам PLC. Цей пристрій сприяє також креативності студентів, оскільки дозволяє змінювати апаратний склад. У ньому використовується система DIN-рейки, подібна до справжньої монтажної шафи. Стенд також включає людино-машинний інтерфейс для навчання практичному використанню цих пристроїв.
Посилання
TURLEY, J. (2020) Embedded Processors by the Numbers, EE Times, January 1999. Available online: https://www.eetimes.com/embedded-processors-by-the-numbers/#. Cited 09-01-2020.
LANDER, A. (2019) Programmable Logic Controllers: The Evolution of a Disruptive Technology. Engineering.com. Available online: https://new.engineering.com/story/programmable-logic-controllers-the-evolution-of-a-disruptive-technology. Cited 09-01-2020.
Barrett, M. (2008) The Design of a Portable Programmable Logic controller (PLC) Training System for Use Outside of the Automation Laboratory, International Symposium for Engineering Education, 2008, Dublin City University, Ireland, pp. 1-5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.