МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ЕЛЕКТРОПНЕВМАТИЧНИХ СИСТЕМ, МОДИФІКОВАНА ПАНДЕМІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2021-2(24)-38-42Ключові слова:
методика; навчання; електропневматика; контроль; контролер; програмування; модифікаціяАнотація
У статті представлено модифікований варіант навчального робочого місця з урахуванням протиепідемічних обмежень в умовах пандемії коронавірусної інфекції СOVID19. Актуальність розробки ґрунтується на тому, що пандемічна ситуація далека від завершення. Ймовірно, попереду ще кілька хвиль, у ході яких цей проєкт буде задіяний.
У статті описана методична процедура вирішення «пандемічного» варіанта навчального робочого місця з електропневматичними компонентами, який раніше вже успішно використовувався.
Аналіз останніх досліджень і публікацій показав, що хоча окремі виробники пневматичних компонентів досліджують це питання, основна увага приділяється бізнесу, а не практичній, орієнтованій на споживача сфері застосування. Завданням роботи є не доскональна деталізація конструктивного рішення, а ескізний проєкт із демонстрацією його можливостей. Основна мета статті – надати інформацію про те, як забезпечити набуття практичних навичок в умовах дистанційного навчання.
Описане технічне рішення і методика проведення практичних занять у цій галузі в умовах карантинних обмежень нададуть методичне керівництво для створення подібних освітніх удосконалених рішень, тим самим допомагаючи підвищити якість підготовки нового покоління інженерів в умовах триваючої пандемії.
Представлена в роботі модифікована методика вивчення елементів електропневматичних систем в лабораторії пневматичних механізмів постійно перебуває в стадії розробки. У майбутньому (в залежності від фінансових можливостей) ставиться за мету розширення можливостей цього тренажера, доповнюючи його іншими моделями робочих місць. Також передбачено можливість створення варіанта навчального робочого місця з декількома типами контролерів.
Стаття є публікацією методичного характеру.
Посилання
Tuleja, P., Mamontov, P. (2018). Application of industrial pneumatic components in the educational process. Technical sciences and technologies, 3 (13), 68–73. http://tst.stu.cn.ua/articles/1548250674891.pdf.
Вархола, М., Тулея: П.: Методическая модель подготовки студентов для применения на практике автоматизированных устройств работающих на основе сжатого воздуха. Збірник наукових праць: педагогічна секція, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. 2010. С. 188-191.
Mamontov, P., Tuleja, P.: Návrh a realizácia stendu pre výučbu pneumatických mechanizmov, Diplomová práca, Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta, Košice, 2018, 58 str. (in Slovak).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.