ПОТРЕБА АКТУАЛІЗАЦІЇ ВИМОГ ЩОДО ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У ЗЕМЛЕУСТРОЇ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2021-4(26)-147-159Ключові слова:
геодезія; землеустрій; Кваліфікаційна комісія; освіта; навчальний процес; сертифікований інженер-геодезист; сертифікований інженер-землевпорядникАнотація
Питання професійної підготовки та кадрового забезпечення у землеустрої переважною мірою опирається на зміст статті 66 Закону України «Про землеустрій» та кілька пов’язаних нормативних актів, що в основному стосуються юридичних та фізичних осіб, які здійснюють землеустрій. Сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на 4 роки підвищувати кваліфікацію. Швидкі зміни законодавства, особливо в сфері вищої освіти не могли не зачепити і питання щодо їх професійної підготовки.
Розглянуто питання підготовки та підвищення кваліфікації інженерів-землевпорядників у історичному контексті. Виявлено проблемні моменти чинного законодавчого забезпечення. Запропоновано власне бачення розв’язання даної ситуації.
Посилання
Про національну інфраструктуру геопросторових даних : Закон України від 13 квіт. 2020 р. № 554-ІХ // Відомості Верховної Ради України. – 2020. – № 37. – Ст. 277.
Башлик, Д. Реорганізація Держгеокадастру: фатальний поспіх [Електронний ресурс] / Д. Башлик // AgroPortal. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://agroportal.ua/ua/views/blogs/reorganizatsiya-gosgeokadastra-rokovaya-speshka/#.
Третяк, А. М. Теоретичні основи землеустрою / А. М. Третяк. – Київ: Інститут землеустрою УААН, 2002. – 152 с.
Мартин, А. Підходи до удосконалення державного регулювання землеустрою та оцінки земель в Україні [Електронний ресурс] / А. Мартин // Земельна спілка України. – 2012. – Режим доступу до ресурсу: https://zem.ua/materialy/avtorski-materialy/andrii-martyn/2754-p-dkhodi-do-udoskonalennya-derzhavnogo-regulyuvannya-zemleustroyu-ta-ots-nki-zemel-v-ukrajin.
Про затвердження Порядку роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста : наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28 листопада 2012 р. №739 // Офіційний вісник України. – 2012. – №96. – Ст. 156.
Беспалько, Р. І. Проблемні моменти підготовки та становлення фахівців за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» / Р. І. Беспалько, І. І. Казімір, Т. В. Гуцул. // Технічні науки та технології. – 2021. – №1. – С. 198–207.
Про питання сертифікації інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів : наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 жовт. 2021 р. N 317 [Електронний ресурс] // Інформаційно-аналітична платформа Ліга: Закон. – 2021. – Режим доступу до ресурсу: https://ips.ligazakon.net/document/RE37204.
Третяк, А. Стан та проблеми підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів у сфері землеустрою / А. Третяк, В. Третяк, Л. Пендзей. // Землеустрій, кадастр і моніторинг земель. – 2016. – №1. – С. 128-135.
Русіна, Н. Г. Модель підготовки фахівців галузі геодезії та землеустрою в умовах інформатизації, глобалізації та євроінтеграції / Н. Г. Русіна, В. О. Люльчик. // Інформаційні технології і засоби навчання. – 2020. – Т. 80, № 6. – С.176-187.
Русіна, Н. Г. Особливості підготовки майбутніх фахівців геодезії та землеустрою в закладах вищої освіти України / Н. Г. Русіна // Науковий часопис НПУ ім. Драгоманова. Серія 5: Педагогічні науки : реалії та перспективи. – 2019. – №67. – С. 242-246.
Перелік вищих навчальних закладів, які уклали договір з Держгеокадастром про співробітництво щодо підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та/або сертифікованих інженерів-геодезистів [Електронний ресурс] // Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://land.gov.ua/perelik-vyshchykh-navchalnykh-zakladiv-iaki-uklaly-dohovir-z-derzhheokadastrom-pro-spivrobitnytstvo-shchodo-pidvyshchennia-kvalifikatsii-sertyfikovanykh-inzheneriv-zemlevporiadnykiv-taabo-sertyfikov/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.