Маніпулювання чутливими об’єктами за допомогою стисненого повітря
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2022-3(29)-45-51Ключові слова:
стиснене повітря; вакуум; маніпулювання; об’єкт маніпуляції; оптимізація параметрівАнотація
У статті розглянуто проблему маніпулювання об’єктами, природа яких вимагає специфічних властивостей середовища, у якому відбувається маніпулювання. Маніпулювання, описане у статті, вимагає підвищеної уваги при захопленні конкретного об'єкта. Як приклад було обрано дії з носіями CD/DVD.
Для цього в межах багаторічної підготовки навчальних стендів на нашій кафедрі розроблено та впроваджено чергове навчальне місце, яке буде служити для навчання студентів кафедри та інституту у сфері ефективного використання стисненого повітря при виконанні завдань, що вимагають використання негативного тиску.
Модель робочого місця, описана в статті, доступна для студентів як частина навчального процесу, а також для технічної громадськості, як частина демонстрації переваг запропонованого застосування. Модель дозволяє вирішувати не тільки загальну задачу маніпулювання, але й часткові завдання, пов’язані із сортуванням, ініціалізацією та програмуванням логічного контролера.
Крім загальних критеріїв такого маніпуляційного завдання, у статті також описано техніко-конструктивне рішення моделі. Його технічне рішення полягає в розробленому та фізично реалізованому механізмі, який дозволяє маніпулювати обраним об’єктом маніпулювання. Проєктована частина пневматичного контуру, у якій створюється негативний тиск, розроблена з урахуванням економії стисненого повітря під час маніпуляційного завдання. Це було досягнуто за допомогою схеми з використанням одноступінчатого ежектора в поєднанні зі зворотним
клапаном і вакуумним резервуаром, що створило умови для створення «вакуумного замку», подібного до того, який часто використовується в гідравліці.
Весь цей проєкт створених навчальних робочих місць також підтримується методичною підтримкою у вигляді навчального тексту (наразі готується), включаючи проєктування пневматичної схеми, опис і параметричне визначення використовуваних компонентів і складену програму керування для використовуваних контролерів. Також готується проєктування та впровадження модуля підтримки бази даних для відповідного відбору необхідної інформації.
Стаття має навчально-описовий характер.
Посилання
49_1.pdf : https://official.en.koganei.co.jp/product/NCT_ALL.
Author: Pbroks13 – Own work by uploader. Disc image taken from Image:Etiquette cd-rom 01.svg, CC BY-SA 3. 0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4862958.
CQ2B_EU.pdf : https://www.smc.eu/sk-sk/produkty-a-podpora/c-d-q2-kompaktny-valec-dvojcinnyjednostranna-piestnica~158338~cfg?partNumber=CQ2B32-30D.
CY3-C_EU.pdf: https://www.smc.eu/sk-sk/produkty-a-podpora/cy3b-bezpiestnicovy-valecmagneticky-prenos-sily-bez-vedenia-zakladne-prevedenie~41624~cfg?partNumber =CY3B25-320.
ES100-145-ZNC.pdf : https://www.smc.eu/sk-sk/produkty-a-podpora/znc-series-bernoulli-typenon-contact-gripper~168804~cfg.
FIPA-Gesamtkatalog-Vakuumsauger-S07_en_US.pdf: https://www.fipa.com/en-DE/product.
FIPA-S-CD-DVD_en_US.pdf: https://www.fipa.com/en-DE/product/bernoulli-vacuum-cups-sx-b-pk.
https://www.emerson.com/de-de/catalog/vacuum-technologies/aventics-sku-r412014869-de-de.
Tuleja, P., & Ščurka, M. (2021). RETROFIT OF PNEUMATIC MECHANISM MODEL USING VACUUM. Technical Sciences and Technology, (3(25)), 110–116. ISSN 2519-4569; https://doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-110-116.
ZP_EU.pdf: https://www.smc.eu/sk-sk/produkty-a-podpora/zpt-b-j-k-prisavka-s-odpruzenymnadstavcom-
privod-vakua-v-osi~138576~cfg.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.