РОЗРОБЛЕННЯ ПРОСТОРОВОЇ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ПОСТІЙНОЇ ПОПРАВКИ ЕЛЕКТРОННИХ ВІДДАЛЕМІРІВ
Ключові слова:
вимірювання відстаней, постійна поправка електронного віддалеміра, математичні моделіАнотація
Проведено аналіз наявних способів визначення постійної поправки електронних віддалемірів. Виокремлено два способи, які не потребують закріплення точок на місцевості та високоточного вимірювання відстаней між цими точками: з розташуванням середнього штатива поза створом та на різній висоті відносно двох крайніх штативів; з розташуванням штативів у створі та вимірюванням відстаней між ними у всіх можливих комбінаціях. Розроблено математичні моделі для визначення постійної поправки та спрощену математичну модель для розрахунку точності визначення постійної поправки з урахуванням виміряних відстаней, горизонтальних кутів і кутів нахилу для позастворного способу та математичну модель для розрахунку допусків на встановлення приладів один відносно одного в плані та по висоті у створному способі.Посилання
Сборник инструкций по производству поверок геодеческих приборов / Главное управле-ние геодезии и картографии при Совете Министров СССР. – М. : Недра, 1988. – 77 с.
Ворошилов А. П. Определение постоянной поправки дальномера электронного тахеометра/ А. П. Ворошилов // Геопрофи. – 2005. – №4. – С. 46–47.
Бронштейн Г. С. Комбинированные способы измерения расстояний/ Г. С. Бронштейн. – М. : Недра, 1991. – 92 с.
Крячок С. Д. До визначення постійної поправки електронними віддалемірами / С. Д. Крячок // Вісник геодезії та картографії. – 2015. – №2. – С. 4–7.
Видув Н. Г. Вероятностно-статистический анализ погрешностей измерений / Н. Г. Видув, Г. С. Кондра. – М. : Недра, 1969. – 320 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.