АВТОМОБІЛЬ ІЗ ПНЕВМАТИЧНИМ ДВИГУНОМ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-55-60Ключові слова:
пневматичний двигун, змагання Aventics, пневмомобільАнотація
Актуальність теми дослідження. У наш час набувають поширення альтернативні двигуни на джерелах палива, які не забруднюють довкілля. Існує велика кількість різновидів двигунів на альтернативних джерелах палива, а також із гібридними установками.
Постановка проблеми. Основною метою є проектування автомобіля, що працює на стисненому повітрі. Взято участь у змаганнях пневматичних автомобілів. При тому ж самому тиску в циліндрі цей автомобіль подолав більшу відстань, а в іншій досяг більш високої швидкості.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. За останні кілька років взято участь у десяти змаганнях Aventics з пневмомобілем. В цьому році був одинадцятий раз участі в змаганнях. Цей автомобіль фінішував першим у всіх категоріях. У галузі пневматичних систем опубліковано багато праць. Питання пневматичних двигунів є новим у Словаччині, представлений пневматичний транспортний засіб є одним із перших автомобілів із пневматичним приводом.
Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У цій статті основна увага приділяється аналізу запропонованого автомобіля з пневматичним приводом й деяких його елементів.
Постановка завдання. Мета дослідження полягала в тому, щоб спроектувати і зібрати автомобіль із пневматичним приводом для участі у змаганнях пневмомобілів.
Виклад основного матеріалу. Аналіз складається з основної інформації про турнір Aventics. Наведено опис автомобіля. Продовжено дослідження 3D-моделі рами автомобіля. Для цієї рами було виконано моделювання MKP-FEA. Представлено основну інформацію про пневматичний двигун і його деталі.
Висновки відповідно до статті. У цій статті описано конструкцію, моделювання, параметри й основні частини пневматичного автомобіля. Конструкція пневматичного автомобіля спроектована за правилами Aventics. На основі цих правил була здійснена розробка автомобіля. Наступним кроком був аналіз рами, яка захищає пілота від дорожньо-транспортних пригод. Описано й пояснено один із варіантів моделювання. Деякі основні моменти були також пояснені. Результатом цього студентського проекту є автомобіль, який представлено в угорському місті Егер. Автомобіль брав участь у всіх категоріях, де загалом змагалися 51 команда з усього світу. Тільки 34 команди завершили технічний огляд. У категорії «довга дистанція» пневматичний автомобіль посів 15-е місце.
Посилання
Announcement and rules. (2018). http://en.pneumobil.hu. Retrieved from http://en.pneumobil.hu/pneumobile_2018/announcement_and_rules [in English].
Hajduk, M. & Tuleja, P. (2013). “Základy pneumatických mechanizmov I.: Výroba, úprava a rozvod stlačeného vzduchu a vákua, Technická univerzita v Košiciach, Košice. ISBN 978-80-553-1605-5 [in Slovak].
Hajduk, M. & Tuleja, P. (2018). “Základy pneumatických mechanizmov II: Pneumatické ventily. Technická univerzita v Košiciach, Košice. ISBN 978-80-553-2506-4 [in Slovak].
Palko, M. (2018). Návrh experimentálneho vozidla poháňaného stlačeným vzduchom. Technická univerzita v Košiciach. Košice. 1030 103102 [in Slovak].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.