ВИКОРИСТАННЯ ІМІТАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ Й ОПТИМІЗАЦІЇ ЛІНІЇ ВИРОБНИЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.25140/2411-5363-2018-3(13)-61-67Ключові слова:
робот, моделювання, програма, оптимізаціяАнотація
Актуальність теми дослідження. Підвищення продуктивності при збереженні достатньої якості продукції є одним з основних критеріїв підтримки конкурентоспроможності. Це стосується автоматизації й роботизації виробничого процесу. Для того щоб роботизація була успішною, усі етапи проектування повинні пройти поглиблене дослідження.
Постановка проблеми. Метою є створення роботизованого пристрою (роботизованої лінії), здатного збільшити виробництво компонентів з 91 000 до 160 000 на рік у меншому робочому просторі для кожного з 7 типів компонентів.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Велика частина публікації присвячена впровадженню роботизованих пристроїв у виробничі системи. Загалом, можна зазначити, що розробка робота є специфічною й залежить від конкретного виробничого процесу. З цієї причини необхідно провести новий аналіз придатності робота для кожного виробничого процесу, ґрунтуючись на автономному моделюванні.
Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У цій статті основна увага приділяється конкретному рішенню на робочому місці, в якому використовується один тип робота, що поставляється компанією-виробником. Використання іншого типу робота з більш підходящими параметрами було неможливе у фінансовому плані.
Постановка завдання. Мета полягає в тому, щоб спроектувати найбільш підходяще розміщення виробничих машин навколо положення промислового робота. Проаналізувати всі робочі рухи робота, щоб він міг маніпулювати одним із 7 типів компонентів на лінії зі збільшенням виробництва на 483 000 штук на рік.
Виклад основного матеріалу. Моделювання робочої області в автономному режимі дозволяє оптимізувати конструкцію до того, як вона буде створена на обраному робочому місці. Це зменшує витрати на розробку й економить загальний час виконання роботи.
Висновки відповідно до статті. У статті описуються проблеми проектування, оптимізації та моделювання робочого місця, обладнаного роботом. Для оптимізації робочого місця був точно визначений тип робота в умовах коли існувало обмеження на використання робота з кращими параметрами. Використання робота може підвищити продуктивність робочого місця та скоротити робочу зону. Із впровадженням цієї пропозиції була досягнута мета збільшення обсягу виробництва на 483 000 компонентів у рік.
Посилання
Vagas, M. (2016). Methodological process for creation of palletizing. Technical sciences and technologies, 6 (4), 189-193 [in English].
Hajduk, M. (2018). Principles of Formation of Flexible Manufacturing Systems. Technical Gazette, 3 (25), 649-654 [in English].
Parameters Robot - Fanuc. (n.d.). www.fanuc.eu. Retrieved from https://www.fanuc.eu/sk/en/robots/robot-filter-page/m-20-series/m-20ib-25 [in English].
Balaz, V. (2013). Design of automated robotized system with two robots. Computer Aided Production Engineering. (pp. 131-136), ISBN: 978-83-63569-72-3 [in English].
Roboguide Environment. www.fanuc.eu. from https://www.fanuc.eu/sk/en/robots/accessories/
roboguide [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Чернігівський національний технологічний університет, 2015
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.